grupsirketleri
Yakın Doğu Üniversitesi


Yakın Doğu Üniversitesi 1988 yılında KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’nın 17/1986 sayılı Milli Eğitim Yasası’na bağlı olarak Bakanlar Kurulu onayı ile Lefkoşa’da kurulan Yakın Doğu Üniversitesi, bugün 55'e yakın ülkeden gelen seçkin öğrencileriyle, uluslararası bir kimlikte; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Başkenti Lefkoşa’da yüksek düzeyde eğitim olanakları ve yetkin öğretim kadrosuyla etkinlik gösteren bir yükseköğretim kurumudur. Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği'ne (EUA), UNESCO bünyesindeki Dünya Üniversiteler Birliği'ne (IAU), Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu (IGIP), Uluslararası Saygın Medikal Akreditasyon Sistemi (JCI) ve İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu'na (FUIW) tam üyedir.

Çağdaş bir kampüs alanı içerisinde yapılanmış olan Yakın Doğu Üniversitesi, bütün fakülteleri, yüksekokulları, enstitüleri, laboratuvarları, atölyeleri, bilgisayar merkezleri, kültür merkezleri, kütüphanesi, yurtları, olimpik kapalı yüzme havuzu ve diğer sosyal ve sportif tesisleri ile Özel Yakın Doğu Okul Öncesi, Özel Yakın Doğu İlkokulu ve Özel Yakın Doğu Koleji bir bütün oluşturmaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde bulunan YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi ile dünya sorunlarına çözüm aramaktadır.

Tüm akademik ve idari birimleriyle Yakın Doğu Üniversitesi’nin tek amacı, 16 Fakülte ve 4 Yüksekokuldaki seçkin öğrencilerine en iyi eğitim ve öğretim ortamı sağlamak yanında, onları kendine güvenen, sorumluluğunu herşeyin üzerinde tutan, akılcı, yaratıcı, araştırmacı ve özgür düşünceye sahip Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş bireyler olarak yetiştirmektir.

Yakın Doğu Üniversitesi kuruluşundan bu yana geçen ve bir kurumun tarihi bakımından son derece kısa sayılan bir zaman dilimi içerisinde olağanüstü bir hızla gelişmiş ve Kıbrıs’ın bir eğitim ve kültür merkezi olmuştur.

https://neu.edu.tr/

Near East Bank


Yakın Doğu Grubu Eğitim, Finans, Sağlık ve Turizm sektörlerinde faaliyet gösteren 2012 yılında 1.1 milyar dolar toplam varlığa sahip olan ve 5.000 aşan personeli ile KKTC’nin en büyük ve en geniş Özel Kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Near East Bank Yakın Doğu Grubunun bir parçası olarak 22 yıl önce kurulmuş olup, kurulduğu günden beri izlediği verimli ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle faaliyet gösterdiği tüm alanlarda pazar payını artırmaya devam etmektedir.

Sahip olduğu fark yaratan, yetkin ve dinamik insan kaynağı; kaliteden ödün vermeden sunduğu ürün ve hizmetler; benimsediği müşteri odaklı hizmet yaklaşımı, Near East'i KKTC bankacılık sektöründe her geçen gün daha ileri bir konuma taşıyor. KKTC’de yerel bankalar arasında son iki yılda en fazla bilanço aktiflerinde büyüklük gerçekleştiren Near East Bank, ortaya koyduğu başarılı, sağlam ve istikrarlı grafik ve dışa açılım politikası Near East'in dünya çapında da tanınan, "Ada’da yaşayan Kıtalıların Bankası” olmasını sağlıyor. Near East Bank ayrıca Türkiye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ‘ndan Türkiye’de Temsilcilik açma izni alan ve Türkiye Temsilciliğini açan ilk KKTC Bankası olma gururunu taşımaktadır.

Near East Bank

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi


Akdeniz'in ortasında bir Ada'da yaşıyoruz biz. Tarihi olarak her zaman medeniyetlerle iç içe olmuş bir ada burası. Pek çok medeniyetin kesiştiği bir adanın üzerinde yaşamak insanlık tarihinin geçirmiş olduğu değişim ve dönüşüme tanıklık etmektir. Bu nedenle Kıbrıs her zaman farklı medeniyetlerin ilgi odağı olmuştur. Ada'da yaşamak kendisine özgü bir kültürü de meydana getirmek demektir. Akdeniz'in ortasında bir Ada'da yaşıyoruz biz. Tarihi olarak her zaman medeniyetlerle iç içe olmuş bir ada burası. Pek çok medeniyetin kesiştiği bir adanın üzerinde yaşamak insanlık tarihinin geçirmiş olduğu değişim ve dönüşüme tanıklık etmektir. Bu nedenle Kıbrıs her zaman farklı medeniyetlerin ilgi odağı olmuştur. Ada'da yaşamak kendisine özgü bir kültürü de meydana getirmek demektir.

Yakın Doğu Üniversitesi, işte bu tarihi sorumluluğun neticesi olarak Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan insanlarımız ve Akdeniz'i çevreleyen farklı dil ve kültürleri taşıyan diğer ülke vatandaşları için de Ada'nın yeni bir cazibe merkezi olmasını amaçladı. Hiç şüphesiz önceliğimiz Ada'da yaşayan yurttaşlarımızdı ama sağlık sözkonusu olduğunda insanlığın tamamını düşünmeden de edemezdik. Bu nedenle hem bu topraklarda yaşayan insanlarımızı hem de verdiğimiz sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen ve sağlık sorunları yaşayan diğer ülke vatandaşlarına da en kaliteli sağlık hizmetini vermek öncelikli amacımızdır.

Kuzey Kıbrıslı Türk vatandaşlarımızın sağlık alanında yaşadıkları sorunları da görmemezlikten gelemezdik. Özellikle yurt dışında yaşadıkları sorunları yakından bilmekteyiz. Böylelikle ilk önceliğimiz yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi vatandaşlarımızdır. Sağlık alanında yaşadıkları sorunları asgariye indirmek için Ada'da tam donanımlı, Avrupa standartlarında son teknolojik gelişmeler doğrultusunda, yetkin hekimlerimiz ve sağlık personelimizle hastanemizi hizmete açtık.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, 36 hizmet bölümü, Avrupa standartlarının üzerindeki en son teknolojik donanımı ve seçkin hekim kadrosuyla sağlık hizmetlerinin yüksek düzeyde sunulduğu, Kıbrıs Türkleri’ni dışa bağımlılıktan kurtarmak yanında Kuzey Kıbrıs’a yurt dışından sağlık hizmeti almak için turist getirmek amacıyla uluslararası standartta özel hastane konseptinde inşa edildi.

Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Kampusu içinde fonksiyon itibarı ile üç, dört ve dokuz katlı üç ana blok olarak 55,000 metre kare kapalı alanı bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, 22’si VIP olmak üzere 209 tek kişilik hasta odası, 8 ameliyathane, 30 yoğun bakım ile 17 yeni doğan yoğun bakım ünitesine sahip. Sağlıkla ilgili bütün testlerin yapılabileceği laboratuarları, tanıda etkin rolü bulunan en gelişmiş görüntüleme cihazlarının olduğu Radyoloji Merkezi, özellikle kanser vakalarının teşhisi ve tedavisinde çok güçlü Nükleer Tıp ve Radyoterapi Merkezi bulunan hastane, tamamen dijitalize 84 adet doktor muayene odası ile poliklinik hizmetlerini de en üst düzeyde sunuyor.

Uluslararası standartlar ve ”Joint Commision International” (JCI) akreditasyon kriterlerine uygun olarak yapılan hastane, hastaların gerek medikal, gerekse diğer ihtiyaçlarını en üst kalite seviyesinde karşılıyor.

Hasta güvenliği ve hasta haklarının ön planda tutulduğu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi başta Kıbrıs ve Türkiye yanında İngiltere ile Dünya’nın çeşitli yerlerinde yaşayan Türkler ile uluslararası hastaların da bütün sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek medikal altyapı, kadro ve teknolojik yetkinliğe sahip.

https://neareasthospital.com/

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi


2013 yılında Girne Üniversitesi, Kıbrıs’ın denizcilik ile ilgili ilk üniversitesi olarak Kıbrıs’ın en güzel ve tarihi şehirlerinden biri olan Girne’de kurulmuştur. Girne Üniversitesinin eğitim ve öğretim olarak kökeni, kardeş üniversite olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin Kıbrıs’ta ilk Denizcilik Fakültesinin kurulmasının altyapısının 1978’de şekillenmesine dayanmaktadır. Denizcilik eğitimi, kardeş üniversiteden de ilham alınarak, sağlam temellere dayatılmış ve bu bağlamda ideal bir yüksek öğrenim kurumu olarak Girne Üniversitesi’nin kurulmasına neden olmuştur.

“Uluslararası nitelikte eğitim altyapısı ile objektif düşünebilen, sorgulayan, araştıran, bilgi ve değer üreten, yaratıcı, etik ve ahlaki değerlere önem veren, toplumsal sorumluluk bilincine sahip mezunlar yetiştirmek” misyonu ile kurulan Girne Üniversitesi’nin, eğitim ve öğretim temelleri, kardeş üniversite Yakın Doğu Üniversitesi’nin Kıbrıs’ta ilk Denizcilik Fakültesi’nin kurulmasına ilişkin alt yapısının 1978 yılında şekillenerek hayata geçmesine ve 35 yıllık deneyimine dayanmaktadır.

Girne Üniversitesi (GÜ) 2013 yılında, gerekli yasal altyapı işlemlerini tamamlayarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanlığı izniyle ve bunu takiben KKTC Yüksek Öğrenim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Denetleme Kurulu (YÖDAK)’ın 19 Mart 2013 tarih ve 33/2006-12 sayılı kararı ile KKTC deki kuruluşunu, Kıbrıs’ın tarihi ve en güzel şehirlerinden biri olan Girne’de gerçekleştirmiştir.

Kardeş üniversitesinden, köklü denizcilik eğitimi geleneği ile öne çıkan Denizcilik, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi, Deniz Bilimleri fakülteleri ile Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Lisansüstü Programı ve Denizcilik Meslek Yüksek Okulu programlarını tüm alt ve üst yapıları ile birlikte devir almıştır. Böylelikle Girne Üniversitesi kurulduğu andan itibaren öğrencisi, öğretim elemanı ve eğitim için gerekli alt yapıya hemen kavuşmuş, henüz işe başlarken dahi geçmişten gelen tecrübe ile ideal bir yükseköğrenim kurumu olarak yapılandırılmıştır.

Girne Üniversitesi, YÖDAK izninin akabinde ilgili yönetmelik ve mevzuatlara uygun olarak Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’e de resmi başvurusunu yapmıştır. YÖK Genel Kurulu 16.01.2014 tarihli toplantısında, Girne Üniversitesi kurulma kararını onaylamış ve 28.01.2014 tarih ve 75850160.301.01.182 sayılı yazı ile üniversitemizin tarihini oluşturan karar ile resmi kuruluşu gerçekleşerek, ilk yılında denizcilik alanında toplam 10 programla eğitim ve öğretime başlamıştır.

Kuruluşunda, eğitim ve öğretim etkinliklerine kardeş kuruluş Yakın Doğu Üniversitesinin sağladığı olanaklarla başlayan üniversitemiz, bir yıldan kısa bir süre içinde, Girne Karakum mevkii sahil bandında yer alan, toplamı 27 dönüm olan kampüste kendi yerleşkesini oluşturmaya başlamıştır. 27 Eylül 2013 tarihinde geniş katılımlı bir törenle temeli atılarak, KKTC Cumhuriyet Bayramı olan 15 Kasım 2015 tarihinde hizmete giren kampüsüne geçmiştir.

Kuruluşunun temelini oluşturan ve açılışından sonra büyümenin ilk başlangıç noktası olan Denizcilik programlarının tamamına yakını Uluslararası Denizcilik Organizasyonu’nun (International Maritimie Organization, IMO) öngördüğü şartları ve standartları yerine getirmekte, gerekli denetim ve onaylar T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliklerinde öngörülen şartlara ve standartlara uygun olarak alınmaktadır. Adı geçen Bakanlığın ilgili müdürlüklerinin olağan denetimleri devam etmektedir.

Havacılık alanındaki ihtiyacı iyi analiz eden Üniversite Kurucu Mütevelli Heyeti, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ve buna bağlı Sivil Hava Lojistiği, Havacılık Yönetimi (Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği), Pilotaj bölümlerinin açılmasına karar vermiş ve bunun için gerekli süreçleri hızla tamamlamıştır. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi 2015-2016 ders yılında eğitime başlamıştır.

Girne Üniversitesi Uçuş Eğitim Organizasyonu (UEO), pilotaj bölümü için temel dersler olan uçuş teorik bilgi eğitimini vermektedir. Girne Üniversitesi bünyesindeki UEO, Sivil Havacılık alanında Türkiye’deki yetkili makam olan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından TR-FTO (A)-32 numaralı sertifika ile onaylanmıştır.

UEO, SHGM tarafından onaylı, “UEO Kalite Yönetimi El Kitabı” nda tanımlanan “Kalite Güvence Sistemi” ni kapsayan özgün “Kalite Yönetimi Sistemi” ne sahiptir. Denetimler, kalite güvencesi kapsamında, SHGM ve İç Kalite Yönetimi Ekibi tarafından Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) ve Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) yönetmeliklerine ve kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Her yıl büyüyen üniversitemizde 2015 yılında Eğitim, Hukuk, İktisat, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tıp Fakülteleri kurulmuş, gerekli onayların alınmasının ardından bu fakültelere bağlı yeni 18 Lisans programı ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okuluna bağlı 4 ön lisans programı ile 2016-2017 ders yılında eğitime başlamıştır.

Yönetim yerinde kararlar alarak eğitim ve araştırmaya hizmet verecek bölgenin en donanımlı 20 klinikli Dr. Suat Günsel Tıp Fakültesi Hastanesi 15 Kasım 2016 tarihinde hastanesi hizmete açılmıştır.

İngilizce Hazırlık Okulu, Tıp Fakülteleri ile Diş Hekimliği, Hukuk, İktisat, Sağlık Bilimleri binalarının da temellerinin atılmasını sağlayarak, büyüme stratejisini uygulamaya devam etmiş ve Yatırımlar, 2017 Yılında amfi, kütüphane kompleksi ve öğrenci yurdu komplekslerinin inşası ile devam etmektedir.

Sürdürülebilirliğin, eğitim ve bilim dünyasında saygınlığın araştırma ve bilgi üretiminden geçtiğinin farkında olan Girne Üniversitesi, araştırma programlarına ve bilimsel yayınlara önem vermektedir. Bu kapsamda, bu kadar kısa süre içinde, bir AB destekli ve bir de TÜBİTAK destekli deniz araştırma projesinde yer almış ve yürütmüştür. Deniz araştırmalarını yürütebilmek amacı ile Kıbrıs’ta tek olan R/V J.TEAL adlı araştırma teknesini modern cihazlar ile donatmış ve araştırmacıların hizmetine sunmuştur.

Araştırma konusuna önem ve öncelik veren üniversitemizin stratejik yaklaşımı, ‘Öğretim Elemanlarına Bilimsel Araştırma Projesi desteği’ sağlayarak devam etmektedir. Öğretim elemanlarının kendilerini geliştirmelerini teşvik etmek amacı ile kongre ve bilimsel toplantılara katılımlarına ve saygın bilimsel dergilerde yapılan yayınlara maddi destek sağlanmaktadır. Hâlihazırda yürütülmekte olan dört adet araştırma projesi üniversite kaynakları ile finanse edilmektedir.

Girne Üniversitesi, kuruluşundan bu yana geçen kısa süre içinde bölgenin dikkat çeken üniversitelerinden biri konumuna gelmiştir. Bugün on iki fakülte ve bir yüksekokul yirmi sekiz lisans, iki lisansüstü, iki meslek yüksekokulunda dokuz ön lisans olmak üzere toplam otuz dokuz programı ve planlanan yeni programları ile eğitim, öğretim ve araştırma yaparak ülkemizin ve bölgemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

https://kyrenia.edu.tr/

Dorana Hotel


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin sahil kenti GİRNE'nin merkezinde, konuklarına gösterdiği sıcak ilgi ve güleryüzlü hizmet anlayışıyla, her türlü rahatlığı sağlayan otelimizin, ön cephesi Akdeniz'in Türkiyemize uzanan sonsuz maviliklerine pencere açmaktadır. Samimiyetimiz, bir butik otel özelliği taşıyan,3'ü suit, 33 oda ve 66 yatak kapasitemizden kaynaklanmaktadır. Odalarımız, TV uydu yayını, telefon ve internet bağlantısı, merkezi ısıtma/soğutma olanağı, daimi sıcak su ve kapalı oda atmosferinden her an dışarı açılabileceğiniz özel balkonuyla, sizi evinizdeki gibi rahat ettirmeyi amaçlamaktadır.

Diz üstü bilgisayarınızla sadece, odanızdan değil, geniş ve rahat lobiden, retoranımızın açık teras-bahçesinden de dünyayla bağlantı kurabilirsiniz. Denize 100 metre uzaklıkta bulunan otelimiz, şehir merkezinde olduğu için, sizlere alış-veriş, liman yürüyüşleri ve arzu ettiğiniz eğlence mekanlarına rahat Ulaşım olanağı sunmaktadır. Yaz aylarında plajlı deniz hizmetlerinden yararlanmak isteyen konuklarımıza da ücretsiz Ulaşım olanağı verilmektedir.

Dorana Turizm


Yakın Doğu Turizm ve Seyahat İşletmeleri (YDTSİ), 1996 yılında Yakın Doğu Üniversitesi'nde (YDÜ) eğitim alan öğrencilere seyahat ve konaklama alanlarında pratik kazandırmak ve böylelikle de turizm sektörüne kalifiye turizmciler yetiştirmek amacıyla YDÜ bünyesinde kuruldu.

Bugün YDTSİ'ye bağlı olarak faaliyet gösteren iki kurumdan biri olan Dorana Turizm, Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) üyesi olarak, iç ve dış turizm alanlarında aktif çalışmalar sürdüren, çağdaş, genç ve dinamik bir turizm acentesidir.

Dorana Turizm, elli değişik ülkeden onbeşbin öğrencisi ve ikibin civarında çalışanı bulunan uluslararası bir üniversitenin yan kuruluşu olarak, öncelikle Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası toplantı, seminer, konferans ve kongre organizasyonlarını yürütmekte ve bu alandaki çalışmalarıyla da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde saygın ve öncü bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca, Dorana Turizm gerçekleştirdiği faaliyetlere gün geçtikçe yenilerini ekleyerek spor kampları yanında “yüzme okulu” ve “dil okulu” programlarını da hayata geçirmektedir. Bunun yanında Dorana Turizm Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi'nin kurulmasının ardından, ağız ve diş sağlığı konularında tedavi amacıyla yurt dışından hasta getirmek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde “Sağlık Turizmi”ni geliştirmek için de çalışmalar başlatmıştır. Yakın Doğu Turizm ve Seyahat İşletmeleri olarak bizler, detaylara, mükemmeliyete ve memnuniyetinize en üst seviyede önem vererek, sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Near East Technology


Near East Technology, yatırımları ve başarılı çalışmalarıyla büyüme hızını sürekli daha yukarılara taşıyan Near East Grubu’nun bir üyesidir.

Near East Bank Bilgi Teknolojileri Ekibi’nin temelleri üzerinde kurulmuş olan, Near East Technology, geçmişten gelen deneyimi ve geleceği takip eden yapısıyla Near East Bank ve iştiraklerine rekabetçi ürünler geliştirmekte ve bankanın bilgi teknolojileri altyapısını işletmektedir.

Near East Bank Bilgi Teknolojileri Departmanı’nın çekirdek ekibiyle kurulan Near East Technology, güçlü kurumsal yapısı ve üst seviye hizmet anlayışıyla hem Yakın Doğu Grubu iştiraklerine teknolojik hizmet vermek, hem de dış müşterilerimizden gelecek talepler doğrultusunda değişen ihtiyaçlara göre, doğru çözümler üreterek müşterilerimizin sektörlerinde farklılık yaratmalarına destek olarak, potansiyellerinin tamamını kullanabilecekleri, kaliteli ürünler ve sistemler geliştirmeyi hedeflemektedir.

Teknoloji alanındaki nitelikli personelinin deneyimi, yenilikçi bakış açısı ve uluslararası teknolojik firmalarla olan bağlantıları ile müşterilerimizin yeni teknolojileri en iyi şekilde kullanarak, işlerinde hız ve maksimum fayda sağlayacakları, doğru teknolojik ürün ve sistemlerinin kurulmasında, sağlanmasında kurumsal değerlerimizden ve kalite anlayışımızdan ödün vermeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

http://www.neareasttechnology.com/

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi


Kaliteli sağlık hizmeti konusunda Girne bölgesindeki büyük açığı kapatan ve ülkemizde başlatılan sağlık turizmi hamlesine büyük katkıda bulunan Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi, üstün donanım ve teknik özellikleri ve deneyimli personeli ile 15 Kasım 2016 tarihinden beridir hizmet vermektedir.

Hastanemiz, Girne Üniversitesi yerleşkesi içerisinde, Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri ve öğrenci amfileri ile entegre olacak biçimde ve yaklaşık 15.000 m2 alanda, hasta ve çalışan sağlığı ve güvenliğini ön planda tutacak bir formatta dizayn edilmiştir. Kurulan akıllı hastane otomasyon sistemi ile kesintisiz ortam ve hasta güvenliği, hasta konforu, medikal bilgi paylaşımı ve güvenliği sağlanmakta ve sürekli takip edilmektedir.

Butik hastane konseptinde inşa edilen ve toplamda 150 yatak kapasitesine sahip Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi, sahip olduğu yüksek teknolojik donanımı ile birçok alanda adamızdaki en donanımlı ve teknolojik hastane olma özelliğine sahiptir.

Dört kat üzerine kurulu hastanemizin en geniş alana sahip olan alt katında yer alan bölümlerin başında tam ve yarı steril alanlarda bütünleşik planda kurulmuş ameliyathane, yoğun bakım ve sterilizasyon merkezleri gelmektedir. Hastanemizde biri kalp ve damar cerrahisi yapılabilecek toplam üç ameliyathane bulunmaktadır. Ameliyathaneler temizlik ve dezenfeksiyonunu kolaylaştıracak özel akrilik iç yüzey döşemesi ile kaplanmıştır. Her ameliyathane operasyon sırasında hastanın radyolojik tetikleri de dahil olmak üzere her türlü gerekli bilgisine ulaşılabilecek, hastane işletim sistemine entegre, yüksek çözünürlüklü medikal monitörler içeren bilgisayar sistemi ile donatılmıştır. Yine ameliyathanelerde son teknoloji anestezi ve kompakt pendant sistemleri ile operasyon bölgesine gölge düşürmeyen özel ışıklandırma sistemleri bulunmaktadır. Her türlü cerrahi operasyonun başarıyla ve etkin bir şekilde yapılabileceği bu ameliyathanelerimize, aynı anda 3 hastanın hem cerrahi öncesi hazırlığının hem de cerrahi sonrası bakımının yapılabildiği tam steril reanimasyon bölümü eşlik etmektedir.

Ameliyathanelerle entegre olarak yerleştirilmiş 4 yoğun bakım ünitesinde toplam 15 yoğun bakım yatağı ve 2 izole oda yer almaktadır. Bu yoğun bakım üniteleri çocuk, kalp ve damar cerrahisi, kardiyoloji ve genel yoğun bakım olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Kardiyoloji yoğun bakım bölümü içerisinde hem kardiyolojik hem de nörovasküler girişimsel işlemlerin yapılmasına olanak tanıyan 360 derece dönüş yaprak görüntü alma kapasitesine sahip çift kollu anjiografi sistemi yer almaktadır. Çocuk yoğun bakım ünitesi ile entegre olarak ise her türlü kadın hastalıkları ameliyatları ile doğum işleminin yapılabileceği ve yukarıda belirtilen ameliyathaneler ile benzer özellikte dördüncü bir ameliyathane (doğumhane) ile iki kişilik doğum öncesi izlem ve yoğun bakım işlevlerinin yapılabileceği travay odası bulunmaktadır. Yine ameliyathane kompleksi içerisinde yarı steril alanda kurulmuş endoskopi-kolonoskopi-bronkoskopi merkezimiz bulunmaktadır. Tüm ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinde hasta başındaki kablo ve kateter karmaşasına son veren kompakt pendant sistemleri ile akıllı hasta başı monitörizasyon ve elektronik hasta takibine olanak veren bilgisayar sistemi bulunmaktadır. Bu alan tam ve yarı steril olacak şekilde çapraz enfeksiyon veya hastane kaynaklı enfeksiyonları minimum düzeye indiren özel hijyen tipi tam filtreli iklimlendirme sistemi ve tam sterilite sağlayan akrilik iç yüzey döşemesi ve bunun korunmasını sağlayan akıllı ve kontrollü giriş sistemi ile donatılmıştır.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi alt katında yer alan diğer merkezlerimizi sırasıyla tanıtacak olursak; merkez laboratuvarı içerisinde biyokimya, mikrobiyoloji ve patoloji laboratuvarları ile kan bankası yer almaktadır. Acil servis ve kardiyoloji yoğun bakım ünitesi arasında her iki bölümle entegre olacak şekilde konumlandırılmış Kalp Merkezi’nde Kardiyoloji ve Kalp-Damar Cerrahisi bölümlerimiz ile ekokardiyografi, elektrokardiyografi, tansiyon ve ritm holter sistemleri ve kardiyak efor testi sistemi yer almaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimizde poliklinik yanında tedavi ve rehabilitasyon odaları ile hidroterapi ünitesi yer almaktadır. Diyaliz merkezimizde 4 adet normal bir adet enfekte hasta için ayrılmış toplam 5 adet diyaliz cihazı bulunmaktadır. Hastanemizde 7/24 kesintisiz olarak hizmet veren tam donanımlı Acil Servisimiz içerisinde triyaj, canlandırma ve müdahale odaları yanında, 2 adet muayene odası, 4 adet gözlem ve bir adet izole oda bulunmaktadır.

Yine alt katta yer alan Radyoloji bölümümüz düşük doz radyasyonla çalışan tamamen dijital bir bölümümüzdür. Hastanemizde kurulan akıllı teknolojik çözüm ile hastalara çekim sırasında minimum dozu verecek radyografik aygıtlar yanında, bu cihazlardan çıkan radyasyonu devamlı ölçen, takip eden ve gereğinde sistemdeki cihaz ve kullanıcı hatalarını düzeltmemize olanak tanıyarak, hasta ve çalışanları gereksiz alınan radyasyondan koruyan bir doğru doz uygulaması yapılmaktadır.

Dünyada sayılı merkezde bulunan 64 kanallı 3 Tesla Manyetik Rezonans cihazı ile vücudun tüm detaylı temel ve ileri düzey MR incelemesi, karaciğer yağ ve demir ölçümü, beyin dışında meme ve prostat spektroskopisi ile onkoloji hastalarında tüm vücut difüzyon ve tümör yükü takibi yapılabilmektedir.

Dijital teknolojinin sunduğu en yeni ve en önemli olanaklardan biri olan ve mamografinin 3 boyutlu şekli olarak tanımlanabilen, erken tanı yapabilecek dijital tomosentezli mamografi sistemi ile ülkedeki meme kanseri vakalarının daha erken evrede yakalanması hedeflenmektedir. Standart mamografi dozunda çekilen görüntüleri, yaklaşık 1 mm kalınlığında seri görüntüler haline getirip, bu görüntülerden değişik planlarda yeni görüntüler oluşturabilen 3 boyutlu tomosentez özelliği sayesinde, memedeki lezyonların daha küçük boyutta ve daha erken saptanması sağlanabilmektedir. Böylece özellikle büyük ve yoğun içerikli memelerde tarama mamografisinin tanısal etkinliği arttırılmaktadır. Ayrıca 3 boyutlu sterotaktik biyopsi ve meme işaretleme kabiliyeti ile meme dokusundaki lezyonların daha etkin ve güvenli bir şekilde patolojik tanı ve cerrahi çıkarımı da sağlanabilmektedir. Cihazın ‘Prime’ özelliği sayesinde, görüntü kalitesinde bir değişiklik olmadan, yaklaşık %30 oranında daha düşük dozda çekim yapabilmektedir.

Adada yine bir ilk olarak kurulan çift tüp ve çift detektörlü çok kesitli tomografi cihazıyla, gerçek anlamda, iki tüpten iki farklı X-ışın dozu çıkarılarak yapılan dual enerjili çekimler ile kontrastlı çekim yapıp daha sonra kontrastı çıkararak kontrastsız seriler elde etmek mümkün olabilmektedir. Bu sayede hem daha kısa süre ve daha düşük doz ile hem de daha az kontrast madde kullanılarak çekim yapılabilmektedir. Çok kısa tarama süresine sahip bu cihaz ile bir kalp atımında, koroner BT anjiografi gibi çekimler yapılarak, daha kaliteli görüntüler elde edilebilmektedir. Standart bir BT cihazında akciğer BT çekiminde bir akciğer grafisinin yaklaşık birkaç yüz katı doz verilirken, bu sistemde bir akciğer grafisine yakın dozlarda tomografi çekimi yapılmaktadır. Özellikle sistemde çocuklar için bulunan özel pediatrik doz ve çekim protokolleri ile göz, tiroid, meme ve gonad için yerleştirilecek özel bizmut koruyucu ekipmanla maksimum koruma ve minimum radyasyon ile çekimler yapılmaktadır.

Dijital radyografi ve floroskopi cihazları ile standart dijital radyografi çekimleri dışında, skolyoz, ilaçlı böbrek, mide-bağırsak, rahim çekimleri gibi özel çekimleri yine düşük dozda yapabilmektedir. Dijital mobil radyografi sistemleri ile hasta yatağında ve acil ünitelerinde, C kollu dijital radyografi sistemi ile ameliyathane ortamında çekim yapma özelliğine sahip mobil cihazlar ile düşük doz limitlerinde elde edilecek yüksek kalitedeki görüntüler, hastane içerisinde kurulan WiFi sistemi üzerinden çekildiği anda PACS sistemine aktarılabilmekte ve istenildiğinde de floroskopik olarak elde edilen hareketli görüntüler ile ameliyet görüntüleri video olarak kayıt edilebilmektedir.

Renkli ve Power Doppler özelliğine sahip sistemlerle, yumuşak doku lezyonlarının tanı ve ayırıcı tanısına imkân sağlamakta, tümör, kist gibi lokal lezyonlar ile siroz gibi dokuyu yaygın olarak tutan durumlarda, doku içindeki lokal veya yaygın elastikiyet değişimleri (sertleşmelerin) saptanarak, özellikle meme, batın içi organlar ve kas hastalıklarını daha erken tanıma ve saptanan lezyonların ayırıcı tanısını yapma kabiliyetini artırmaktadır.

Biplan çift tüp ve çift detektörlü dijital anjiografi cihazı ile düşük dozda radyolojik ve kardiyolojik çekim sağlayabilmenin yanı sıra, özellikle inme ve anevrizma tedavisi gibi nörovasküler girişimsel işlemler için ideal bir ortam yaratılır. Cihazın sahip olduğu ve en ince damarlara ait detayların bile görünür hale geldiği 3 boyutlu rotasyonel anjiogrefi tekniği ile damarsal hastalıkların tanı ve tedavisi başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Bu katta ayrıca özel ses izolasyonu yapılan 4 adet 120 kişilik dershane, 200 kişilik yemekhane, klinik eczanesi, normal ve soğuk hava depoları, çağrı merkezi, idari bölümler, morg, çamaşırhane ve diğer teknik hizmet odaları yer almaktadır.

Hastanemizin giriş katında tümü özel tıbbi gaz sistemleri ve gerekli medikal donanıma sahip Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk Sağlığı, Kadın Doğum, Üroloji, Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Beslenme ve Diyetetik, Göz, Deri, Kulak-Burun-Boğaz, Enfeksiyon Hastalıkları, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Ortopedi poliklinikleri ile Aile hekimliği, Check-up, EEG-EMG, NST ve Odyometri merkezleri yer almaktadır.

Hastanemizin son iki katı yataklı hasta katlarından oluşmakta olup ilk kat dahili ikinci katımız ise cerrahi hastalıklar için rezerv edilmiştir. İlk kattaki tüm odalarımızda hastalarımızın kardiyak fonksiyonlarını bağlantısız olarak devamlı izleyebileceğimiz telemetri sitemi bulunmaktadır. Tüm odalarımız tek kişilik olup merkezi iklimlendirme ve akıllı hastane otomasyon sistemi ile donatılmıştır. Odalarımızda bulunan akıllı çağrı ve hasta izlem sistemleri ile hastalarımız güven ve huzur içerisinde izlenmekte ve tedavi edilmektedir.

Üstün teknolojik kapasitesi ve her biri kendi alanında deneyimli, seçilmiş öğretim üyeleri ile Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde hastalarımıza dünya standartlarında, artık adamızda kıtaya hiç ihtiyaç duymayan nitelikte bir sağlık hizmeti verilmektedir.

http://hospital.kyrenia.edu.tr/

Yakın Doğu Akaryakıt İstasyonu


Yakın Doğu Akaryakıt 28.04.1991 yılında kurulmuş olup, YDÜ’nün bir kardeş kuruluşudur. Üniversitemizin ulaşım araçlarına, Üniversite çalışanlarına, Öğrencilere ve bölge halkına hizmet vermektedir. Kaliteli hizmet amaç edinmiş olup bu bağlamda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Üniversitemiz öğretim elemanları ile öğrencilerine hizmet vermekte olan istasyon, günün 12 saati açık bulunmaktadır.

Çalışma Saatleri:

 • Haftanın yedi günü hizmet verilmektedir.

Kış Dönemi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi – Cumartesi 07:00 – 18:00
 • Pazar 07:00 – 17:30

Yaz Dönemi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi – Cumartesi 07:00 – 20:00
 • Pazar 07:00 – 19:00

SATIŞ

 • Peşin Satış
 • Kredi kartı ile satış
 • Faturalı satış (Firmalara)
 • İleri tarihli çek alımı ( YDÜ çalışanları için geçerlidir.)

Near East Investment


Hakkımızda:

1996 yılında Near East Grup tarafından kurulan Near East Investment, yerli-yabancı, bireysel ve kurumsal yatırımcılara, geleneksel alım-satım aracılığının yanı sıra; finansman, yatırım danışmanlığı, konut kredisi ve taksit kredi taleplerine hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

Kurulduğu günden bugüne istikrarlı büyüme gösteren Near East Investment, deneyimli satış kadrosu, müşteri odaklı hizmet anlayışı, yenilikleri takip eden yapısı ile hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Vizyon

Kurumsal kültürümüzün yapı taşlarını oluşturan güvenilirliğimiz, uzmanlığımız, yenilikçiliğimiz ile müşterilerimizin doğru ve karlı yatırımlar yapmasına katkı sağlayarak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak ve yatırımcılar tarafından her zaman tercih edilen bir kurum olmak.

Misyon

Değerlerimize bağlı kalarak müşterilerimize, çalışanlarımıza, ülkemize finansal potansiyeli yüksek, büyüme ve kazanç vadeden projelere yatırım yapılmasını sağlamak.

Değerlerimiz
 • Müşterimiz
 • Güvenilirlik
 • Tutarlılık ve Sürdürülebilirlik
 • Ülkemize sorumluluklarımız
 • Topluma karşı sorumluluklarımız

Near East Investment

Near East Hayat


Near East Hayat

Near East Hayat, yatırımları ve başarılı çalışmalarıyla sürekli gücünü arttran ve yenilikçi hizmetler sunan Near East Grubu’nun bir üyesidir.

Near East Hayat, kurduğu güçlü kadrosu, kurumsal yapısı ve üst düzey hizmet anlayışıyla KKTC halkının Hayat, Hastalık, Sağlık sigortaları konularındaki tüm ihtiyaçlarına cevap verecek, doğru çözümler üretecek ve farklılık yaratacak ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir.

Near East Hayat, alanındaki en iyi yazılım firmaları ile çalışarak geliştirdikleri ürün ve hizmetleri müşterilerimizin kullanımına sunup daha kaliteli ve hızlı hizmet vererek maksimum faydayı sağlamaya çalışmaktadır.

Şirketimiz, Near East Hayat, Hastalık konularında geniş ürün yelpazesi ile Bankamızın da dağıtım gücünü kullanarak bireysel ve ülke birikimlerinin artmasına vesile olurken diğer çeşitli riskleri teminat altına alarak geride kalanların mağduriyetini önlemeyi hedeflemektedir. Sağlık Sigorta ürün ve uygulamaları ile grubumuzun mevcut sağlık kurumlarının sinerjisinden de yararlanarak halkımıza hakettikleri iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.