Near East Sigorta Pandemi Günlerinde Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Kategori: Haberler | Yayın Tarihi: 2020-04-18 14:06:25


Near East Sigorta Genel Müdürü Cengiz Ertürk, Covid-19 salgınının etkisini sürdürdüğü ve genel itibariyle insanların faaliyetlerine ara verdiği veya evden çalışmak zorunda kaldığı bu istisnai günlerde, sigorta kapsamındaki risklerin de varlıklarını...


Near East Sigorta Pandemi Günlerinde Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Near East Sigorta Pandemi Günlerinde Hizmet Vermeye Devam Ediyor


Near East Sigorta Genel Müdürü Cengiz Ertürk, Covid-19 salgınının etkisini sürdürdüğü ve genel itibariyle insanların faaliyetlerine ara verdiği veya evden çalışmak zorunda kaldığı bu istisnai günlerde, sigorta kapsamındaki risklerin de varlıklarını devam ettirdiğinin altını çizdi.

Ertürk; varlıklarımızı tehdit eden risklerin ne zaman gerçekleşeceğinin tahmin edilemediğini, sosyal ve ekonomik hayatımızın kısıtlanmasına rağmen, risklerin devam etmekte olduğunu ve çeşitli sebeplerle zararlar vermeyi sürdürdüğünü belirtti. Bu nedenle riskleri azaltacak tedbirlerin alınmasının ve üzerimizde kalan risklerin de sigorta güvencesine alınmasının bu dönemde de önemini koruduğunu dile getirdi. Sosyal ve ekonomik faaliyetlerin azalmasıyla risklerin ortadan kalkmadığını söyleyen Ertürk, hatta gerekli önlemlerin alınmasında ihmal görülebildiğinden risklerin arttığı dahi söylenebilir dedi.

Risklerin devam ettiği gerçeğinden hareketle varlıklarımızın korunmasının bir güvencesi olarak sigorta ihtiyacının devam ettiğinin altını çizen Ertürk, her ne kadar sigorta sektörü de faaliyeti kısıtlanan sektörler arasında yer alsa da, sigorta şirketleri ve aracıları dijital sigortacılık alanında yürütebildikleri faaliyetler ve çözümlerle sigortalılarına sigorta teminatı verebilmektedirler ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda Near East Sigorta, gerek Near East Bank şubeleri ve acenteleri aracılığıyla, gerekse şirket telefon, e-posta ve whatsapp iletişim hatlarıyla sigortalıların tüm sigorta ihtiyaçlarını karşılamakta olduğunu belirten Near East Sigorta Genel Müdürü Cengiz Ertürk, “Şirket personelimiz tüm sigortacılık işlemlerine evlerinden devam etmekte, tüm ihtiyaçlara uygun sigorta çözümlerini üretmektedirler” dedi. Bunun yanı sıra Ertürk, müşterilerine şirketin web sitesinden ve yakında uygulamaya alınacak mobil sistem üzerinden kendi poliçelerini on-line olarak üretmelerine imkan sağlayacakları müjdesini verdi.

Near East Sigorta Genel Müdürü Cengiz Ertürk açıklamasını şöyle tamamladı:

“Sonuç olarak risklerin devam ettiği her zaman ve koşulda sigorta teminatları devam ettirilmeli, vadesi gelen poliçeler yenilenmeli ve yeni ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda sigorta yaptırılmalıdır. Bunda ihmal göstermek telafisi mümkün olmayan zararlara davetiye çıkarmak anlamına gelecektir.”

“Bu vesileyle halkımıza sağlıklı ve hasarsız günler diler, evde kalma, hijyen ve sosyal mesafe kurallarını gözeterek en kısa süre içinde bu salgından kurtulmayı temenni ederim.” dedi.