Near East Sigorta trafik konusunda farkındalık yaratmak amacı ile “Trafik Eğitimi” etkinliği düzenledi!

Kategori: Haberler | Yayın Tarihi: 2022-06-09 09:29:30


Near East Sigorta, bu yıl 7-13 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Trafik Haftası”na özel bir etkinlik düzenledi


Near East Sigorta trafik konusunda farkındalık yaratmak amacı ile “Trafik Eğitimi” etkinliği düzenledi!


Kurulduğu günden bugüne ana hedefi, müşterilerinin ve dağıtım kanallarının ihtiyaç ve taleplerine en uygun çözümleri üreterek, tüm paydaşları için referans marka olma yolunda ilerleyen, kasko, trafik, iş yeri paket, konut paket gibi ürünlerin yanı sıra Doktor Sorumluluk Sigortaları gibi özel poliçeleri; konut poliçelerinde “yeni değer teminatı” gibi farklı anlayışlarıyla sigortacılık sektörüne yenilik ve dinamizm katan Near East Sigorta, bu yıl 7-13 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Trafik Haftası”na özel bir etkinlik düzenledi.

Etkinlik, trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak, çocuklarımızın trafik konusunda bilinçlendirilmesine katkı sağlamak amacı ile Trafik Haftasına özel “Near East Sigorta ile Trafik Eğitimi” adıyla gerçekleşti.

KKTCELL Trafik parkında gerçeleşen etkinliğe Near East College, 3/D Sınıfı öğrencileri ve eğitmenleri katıldı. 1,5 saat süren eğitim süresince çocuklar hem teorik bilgiler edindi hem de trafik parkında uygulamalı şekilde trafik kurallarını gördüler. Etkinlik sonrası, Near East Sigorta Genel Müdürü Cengiz Ertürk tüm Near East College öğrencilerine katılım sertifikası verirken, KKTCell Trafik Parkı’nın gelişiminde kullanılmak üzere park yetkililerine bağış takdim etti.

Etkinlik hakkında değerlendirme yapan Near East Sigorta Genel Müdürü Cengiz Ertürk;

“Trafik güvenliği kapsamında yürütülen ve toplumsal desteği arttırmak için yapılan tüm faaliyetlere destek veren bir kuruluş olarak; trafik güvenliğine katkı sağlamak, bilinçlendirme çalışmaları ile örnek teşkil etmek amacı ile Near East College 3. Sınıf öğrencilerine trafik eğitim derslerine de fayda sağlayarak trafik eğitimi etkinliği düzenledik. Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) ve Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliğiyle hayata geçirilen Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekteştirdiğimiz etkinlikte çocuklarımız güvenli trafik konusunda alanında uzman yetkililerden eğitim aldılar. Aynı zamanda Kasko ve Trafik Sigortası gibi önemli ürünler hakkında bilgi edindiler. Parkın uygulama alanlarında da güvenli sürüş teknikleri ve trafik kuralları gösterildi. Yarınlara sorumlu sürücüler kazandırmak bizler için çok önemli bu ve benzeri etkinliklerle trafik konusunda bilinçlendirme projelerimize devam edeceğiz” dedi.